Nuo seno Krikliniuose patys didžiausi yra šv. Antano atlaidai. Jau daug metų tų atlaidų išvakarėse, šeštadieniais, rengiama Antaninių šventė, į kurią suvažiuoja iš visų Lietuvos kampelių buvę krikliniečiai aplankyti giminių, kaimynų, draugų, pabendrauti, pasižiūrėti ir paklausyti šventinės programos, tiesiog atsipalaiduoti, pasilinksminti. Šiemet viskas vyko panašiai, tiktai šv. Antano atlaidai buvo nukelti į birželio 18-tą, nes birželio 12-ąją buvo Sekminės. O šeštadienį, birželio 11-tą, vyko kraštiečių šventė ,,Suburkime kartas tradicijų išsaugojimui“.

Jau pernai prieš tradicinę Antaninių šventę bendruomenės taryba apžiūrėjo krikliniečių ir aplinkinių kaimų sodybas. Komisijos tikslas buvo ne nustatyti prizines gražiausiai tvarkomų sodybų vietas, o tiesiog paieškoti gražesnių kampelių, sodybų puošmenų, įdomesnių detalių, parodyti visa tai šventės dalyviams, kad visi galėtų pasidžiaugti, pasigėrėti, o gal ir kai ko pasimokyti vieni iš kitų. Ne paslaptis, kad šitokios apžiūros priverčia pasitempti ir tuos, kurie nekreipia dėmesio į savo sodybos tvarkymą. Juk kažkaip nepatogu pasidaro, kai fotografuoja ir rodo kaimyno išpuoselėtą, išgražintą sodybą, o pas tave – vos ne juosmenį siekianti nepjauta žolė, netvarkingai po kiemą išmėtyti padargai… Iš tikrųjų, pernykštė apžiūra ir tų gražiausių kampelių viešas parodymas davė aiškiai matomą rezultatą – žmonės pasitempė, susitvarkė, sodybos ėmė akivaizdžiai gražėti. Žinoma, yra nemažai šeimininkų, kurie savo sodybas jau daugelį metų pavyzdingai ir išradingai tvarko, prižiūri, puošia. Ne dėl apžiūrų. Tiesiog jiems tai patinka. Ir patiems maloniau gyventi gražioje, tvarkingoje sodyboje, ir svečiui yra kur akis paganyti. Šių metų apžiūros tikslas buvo atrasti ir užfiksuoti tik tai, kas per metus pasikeitė, kas atsirado naujo. To paties juk nefotografuosi ir nerodysi. O naujų dalykų komisija iš tikrųjų rado. Tai, žiūrėk, pas vieną nauja pavėsinė ,,išdygo“, tai pernai pradėtoji užbaigta iki galo, tai nauja akmeninė tvorelė užtverta, tai poilsio kampelis įrengtas, tai koks nors aukštyn šaknimis, nulupta žieve, pasipuošęs gėlėmis, vijokliais ar akmenukais, medis ,,išaugo“… Maloniai nustebino tai, kad gražiai tvarkomų sodybų yra ne tik miestelyje, bet ir vienkiemiuose. Gaila tik, kad šiemet neteko visiems parodyti tų nuotraukų – per patį šventės vidurį gamta iškrėtė nemalonų pokštą. Užėjo audra, perkūnas trenkė į pačiame miestelio centre stovintį elektros stulpą, nutraukė laidus ir nuskėlė vos ne pusę didelio beržo. Elektrikai iš Pasvalio stengėsi kuo greičiau likviduoti gedimą, tačiau šventės programą teko šiek tiek pakoreguoti ir nuotraukų parodyti nebepavyko. Žinoma, tų sodybų savininkai paminėti ir pagerbti buvo, o sodybų nuotraukas parodyti žadama liepos 2-ąją vyksiančiame bendruomenės visuotiniame susirinkime, kuriame į bendruomenę bus priimti nauji nariai. O tų naujų narių atsirado daugiau kaip 30. Bendras narių skaičius jau gerokai prašoko 100. Turint omenyje, kad Kriklinių miestelyje gyvena apie 300 gyventojų, įskaitant ir vaikus, tai bendruomenės narių skaičius tikrai nemažas. Gražiausių sodybų nuotraukos sudėtos į internetinį puslapį ,,www.krikliniai.lt“.
Šventės metu vyko rinkūniečio Juozo Tuskėno tapybos darbų paroda. Kiekvienas galėjo pasigėrėti šiltais, artimais kaimo, ir ne tik kaimo, žmogaus sielai Juozo tapytais peizažais. Autorius taikliai buvo pavadintas Kriklinių ,,žentu“, nes jo žmona Zina kilusi iš Dalickų kaimo, esančio netoli Kriklinių.
Iš pat ryto miestelio centre pradėjo veikti jau tradiciniu tampantis šeštadieninis turgelis, kuriame maisto produktus, šluotas, įvairius savo rankų darbo suvenyrus pardavinėjo ne tik vietiniai, bet ir iš toliau atvykę žmonės. Ir Daujėnų ,,Saimetos“ giros atsigerti bei įvairių jos gaminių nusipirkti ėjo ne vienas.
Į šventę atvyko ir buvo paprašyti tapti Kriklinių bendruomenės garbės nariais LR Seimo narys Antanas Matulas, administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulius Petkevičius, rajono savivaldybės tarybos narys Rimas Želvys, Pumpėnų seniūnijos seniūnė Regina Rapkevičienė, iš Kriklinių kilę panevėžietė gydytoja Janina Šerėnienė ir Vilniuje gyvenantis Stasys Meškauskas su žmona Laura.
Kaip ir kiekvienais metais tradiciškai buvo pasveikinti visi šventėje dalyvavę Antanai, jiems uždėti ąžuolo lapų vainikai.
Į bendruomenės gyvenimą gražiai integravosi Kriklinių jaunimas. Jie gynė Kriklinių garbę bendruomenių sąskrydyje Kiemeliuose vykusių sportinių varžybų metu, ruošiasi susiburti į Jaunimo veiklos grupę prie bendruomenės, patys pagal galimybes susitvarkė stadioną, turiningai leidžia laisvalaikį. Aktyviausiems jaunimo atstovams šventės metu buvo įteikti padėkos raštai.
Pasveikinti buvo ir bendruomenės nariai, kurie šiais metais jau atšventė ar dar tik ruošiasi švęsti ,,apvalius“ jubiliejus, tai yra, sulaukę 40, 50, 60 ar daugiau metų.
Šventės dalyvius linksmino ne tik vietiniai muzikantai, bet ir Joniškėlio moterų kapela ,,Ramunėlė“ bei iš kitų rajono vietovių pakviesti armonikieriai: meškalaukietė Nijolė Žiauninė, pasvalietis Vytautas Stragis. Kaip jau minėta, pačiame šventės įkarštyje dingus elektrai, gyva liaudiška muzika tiesiog išgelbėjo padėtį… Gražu buvo žiūrėti ir klausytis, kaip jaunas vietinis armonikierius Aurimas Lazdynas, apsuptas įvairaus amžiaus moterų, vieną po kitos traukė liaudiškas dainas… Šventė tikrai pateisino savo pavadinimą ,,Suburkime kartas tradicijų išsaugojimui“.
Bendruomenės pirmininkė padėkojo krikliniečiams už sodybų tvarkymą, už talkas miestelio centre bei bendruomenės patalpose ir prie jų, už nuosavo transporto naudojimą bendram labui, už aktyvų idėjos dėl šeštadieninio turgelio įkūrimo palaikymą, už bendruomenės gyvenimo įvykių fiksavimą, viešinimą internetinėje erdvėje, už gerą žodį, už konkrečius pasiūlymus, už muziką ir dainas.
Kai dangus po audros nusigiedrijo, visi sugužėjo į stadioną, kur buvo organizuoti įvairūs atrakcionai. Ypač didelį entuziazmą ir susidomėjimą sukėlė traktoriaus traukimas. Prie jo pririštą storą virvę įsiręžę traukė ir maži, ir dideli. Net moterys išbandė šioje rungtyje savo jėgas. Po to buvo traukiama virvė, ridenamos bei mėtomos šlapios šiaudų ,,kitkos“, lenktyniaujama, kas ilgiau iškabės viena ranka užsikabinęs ant skersinio.
Po to dar ilgai krikliniečiai šoko, dar ilgai skambėjo jų traukiamos dainos…

2011 m.

Juozas Beniulis